Przekazał pieniądze z wygranej na renowację krzyży, ale na efekty trzeba poczekać

"Nadal zamierzam wspierać akcję odrestaurowywania krzyży na Starym Cmentarzu Jenieckim w Łambinowicach". Tak zapewnia Dawid Żak, mistrz teleturnieju "Jeden z dziesięciu".
więcej Przekazał pieniądze z wygranej na renowację krzyży, ale na efekty trzeba poczekać

Mija 78 lat od wyzwolenia niemieckiego obozu jenieckiego Stalag 344 Lamsdorf

Hymn państwowy, apel pamięci, salwa honorowa, przemówienia, modlitwa i złożenie wiązanek oraz zniczy. Tak wyglądały uroczystości 78. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu jenieckiego Stalag 344 Lamsdorf przed pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych ...
więcej Mija 78 lat od wyzwolenia niemieckiego obozu jenieckiego Stalag 344 Lamsdorf

Do 5 maja wystawa w CMJW dotycząca historii Policji na Śląsku

Uroczyście otwarto okolicznościową wystawę zatytułowaną „Zgładzona formacja. Policja Województwa Śląskiego 1922–1939” w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu.
więcej Do 5 maja wystawa w CMJW dotycząca historii Policji na Śląsku

Historia policji na Śląsku na wystawie w CMJW

Uroczyście otwarto okolicznościową wystawę zatytułowaną „Zgładzona formacja. Policja Województwa Śląskiego 1922–1939” w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu.
więcej Historia policji na Śląsku na wystawie w CMJW

Nowa wystawa czasowa w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu

"Zgładzona formacja. Policja Województwa Śląskiego 1922–1939” - to tytuł nowej czasowej wystawy w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu. Ekspozycja została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach i Muzeum w Tarnowskich Górach.
więcej Nowa wystawa czasowa w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu

Zgładzona formacja

Już 6 marca tego roku nastąpi otwarcie wystawy czasowej pt. „Zgładzona formacja. Policja Województwa Śląskiego 1922–1939”, przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach i Muzeum w Tarnowskich Górach.
więcej Zgładzona formacja