18 maja odbędzie się 16. Noc Muzeów w Opolu

Tym razem pod hasłem: „Pod gwiazdami Europy”, które nawiązuje do jubileuszu 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
więcej 18 maja odbędzie się 16. Noc Muzeów w Opolu

O archeologii na najbliższym Łambinowickim Spotkaniu Muzealnym

Dobiega końca projekt „Nauka dla Społeczeństwa, społeczeństwo dla nauki w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach”. Z tej okazji zorganizowano spotkanie, by podzielić się w szerszym gronie rezultatami tego przedsięwzięcia.
więcej O archeologii na najbliższym Łambinowickim Spotkaniu Muzealnym

„Tatusiu, kiedy wrócisz?” w kieleckim Przystanku Historia

Wystawa łambinowickiego CMJW poświęcona losom polskim rodzin w czasie II wojny światowej obecnie prezentowana jest w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej Przystanek Historia w Kielcach. Można ją zwiedzać do 6 maja br.
więcej „Tatusiu, kiedy wrócisz?” w kieleckim Przystanku Historia

W Łambinowicach uczczono pamięć jeńców Stalagu 344 Lamsdorf

W niedzielę (17 marca) minęła 79. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. Dziś w Łambinowicach uczczono ich pamięć przetrzymywanych tu jeńców. W trakcie II wojny światowej przez obóz przeszło ok. 200 tysięcy żołnierzy z różnych krajów. Spośród ...
więcej W Łambinowicach uczczono pamięć jeńców Stalagu 344 Lamsdorf

Minęło 79 lat. Upamiętnienie wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf [ZDJĘCIA, FILM]

79 lat minęło od wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf w Łambinowicach. Za nami uroczystości upamiętniające wydarzenia z 1945 roku. Udział w nich wzięli członkowie rodzin osób więzionych w obozie.
więcej Minęło 79 lat. Upamiętnienie wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf [ZDJĘCIA, FILM]

W poniedziałek, 18 marca, uczcimy 79. rocznicę wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf

Zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarium Muzeum – uroczyste obchody rocznicy wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. W dniu 18 marca spotkamy się przed Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych, by wspólnie upamiętnić wydarzenia, które miały ...
więcej W poniedziałek, 18 marca, uczcimy 79. rocznicę wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf