18 maja odbędzie się 16. Noc Muzeów w Opolu

Tym razem pod hasłem: „Pod gwiazdami Europy”, które nawiązuje do jubileuszu 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

– W tworzenie tegorocznej edycji zaangażowało się 16 instytucji – mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. – Nowością jest to, że będzie kursował taki specjalny autobus, który będzie wyjeżdżał spod Muzeum Polskiej Piosenki, jechał przez całe Opole i docierał do tej najdalszej instytucji jaką jest Muzeum Wsi Opolskiej.

– Dla najmłodszych przygotowaliśmy różnego rodzaju warsztaty i zabawy związane z promowaniem postaw proekologicznych – opowiada Jarosław Gałęza, dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. – Natomiast dla dorosłych będziemy mieli m.in. pokazy różnych zajęć gospodarczych, również kulinarne.

– „Kocham do zobaczenia” to nasza wystawa, która opowiada o uniwersalnej wartości jaką jest miłość – wyjaśnia Renata Kobylarz-Buła, zastępca dyrektora Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. – Przygotowaliśmy też bardziej aktywne formy, czyli quizy z nagrodami, a samej wystawie „Kocham do zobaczenia” towarzyszyć będą warsztaty rękodzielnicze dla najmłodszych.

Na te warsztaty obowiązują zapisy. Wstęp do wszystkich instytucji i na większość atrakcji jest wolny, natomiast są i takie z ograniczoną liczbą miejsc.

Szczegółowe informacje można sprawdzić na facebooku Noc Muzeów w Opolu:

Jarosław Wasik, Jarosław Gałęza, Renata Kobylarz-Buła:


Źródło:
https://doxa.fm/aktualnosci/18-maja-odbedzie-sie-16-noc-muzeow-w-opolu/

wstecz