“Jeden z dziesięciu” wygrał muzealnik z Łambinowic. Na co przeznaczy nagrodę?

Dawid Żak został zwycięzcą Wielkiego Finału 134. edycji teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Część wygranej przeznaczy na renowację jednego z krzyży na Starym Cmentarzu Jenieckim w Łambinowicach.

- Z wielką przyjemnością gratulujemy naszemu koledze z Działu Zbiorów i Konserwacji, Dawidowi Żakowi, który przed momentem został zwycięzcą Wielkiego Finału 134. serii programu Jeden Z Dziesięciu, emitowanego w TVP1 - poinformowało o wygranej pracownika Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach w swoich mediach społecznościowych.

Dawid Żak w finale edycji zdobył 315 punktów, zostawiając swoich rywali daleko w tyle: Zenona Jaworskiego (202) oraz Iwo Mandrysza (175).

- Część wygranej kwoty przeznaczył na renowację jednego z krzyży na Starym Cmentarzu Jenieckim w Łambinowicach i w ten sposób wsparł naszą akcję pn. „Podaruj mi pamięć”, koordynowaną także przez Stowarzyszenie Przyjaciół CMJW - informuje muzeum.

„Podaruj mi pamięć” to inicjatywa Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach mającą na celu ochronę konserwatorską jenieckich krzyży na Starym Cmentarzu Jenieckim w Łambinowicach.


Źródło:
https://opole.tvp.pl/65381904/jeden-z-dziesieciu-wygral-muzealnik-z-lambinowic-na-co-przeznaczy-nagrode

wstecz