Maksymilian Kotek najlepszym mówcą debaty oksfordzkiej w ramach projektu „Wojna, niewola i potyczki na słowa”

W Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych odbyła się (22.10) debata oksfordzka kończąca realizację projektu „Wojna, niewola i potyczki na słowa”. Laureatem nagrody publiczności dla najlepszego mówcy został Maksymilian Kotek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. A. Mickiewicza w Kluczborku.

- Bardzo lubię debatować, szczególnie na tematy historyczne. Żeby postawić się w dobrym świetle podczas takiej debaty, trzeba na pewno zrobić dobre przygotowanie, trzeba przejrzeć wiele źródeł, dużo przeczytać. Mi się bardzo to podoba, kiedy mogę porozmawiać o naszej, wspaniałej historii z osobami, które przejawiają takie same pasje, jak ja - powiedział Maksymilian Kotek.

Projekt „Wojna, niewola i potyczki na słowa” został dofinansowany z programu „EDUKO – BARDZO MŁODA KULTURA 2019-2021 – OPOLSKIE”.

Więcej o projekcie:
Jednym z pierwszych projektowych działań (14–17 września), angażujących 117 uczniów szkół partnerskich, było zwiedzanie Miejsca Pamięci i Muzeum w Łambinowicach, warsztaty i wykłady. Następnie (27 września) drużyny reprezentujące szkoły wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego i spotkali się z Wandą Traczyk-Stawską. Trzy dni później w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu młodzież przeszła szkolenie dotyczące zasad debaty oksfordzkiej. Uczniowie przeprowadzili także sondy uliczne w swoich miejscowościach. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystali podczas turnieju debat w sali Senatu Uniwersytetu Opolskiego (8 października – kwalifikacje, 22 października – finał). Zwycięzcą została drużyna Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK z Opola, zaś najlepszym mówcą Maksymilian Kotek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. A. Mickiewicza w Kluczborku.

Maksymilian Kotek:


Źródło:
https://radio.opole.pl/100,502289,maksymilian-kotek-najlepszym-mowca-debaty-oksfor

wstecz