Centralne Muzeum Jeńców Wojennych trafiło pod ministerialną pieczę

W stolicy podpisano umowę, która gwarantuje dwóch współprowadzących i współfinansujących CMJW. To samorząd województwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
więcej Centralne Muzeum Jeńców Wojennych trafiło pod ministerialną pieczę

Wystawa czasowa w opolskiej siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

Ekspozycja "Tatusiu, kiedy wrócisz? Polskie rodziny w latach II wojny światowej" od dziś (20.12) jest dostępna dla zwiedzających.
więcej Wystawa czasowa w opolskiej siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

Pamiątki niezwykłych losów Polaków cz.2

Zapraszam do wysłuchania II części reportażu, nagranego w Muzeum Łambinowicach, podczas zjazdu rodzin jeńców z Oflagu II D Gross_Born o wojennych losach swojego pradziadka mówił Mikołaj Pukianiec.
więcej Pamiątki niezwykłych losów Polaków cz.2

Pamiątki niezwykłych losów Polaków cz.1

W połowie listopada w Muzeum w Łambinowicach, odbył się zjazd rodzin jeńców z Oflagu II D Gross-Born, jednego z największych obozów oficerskich dla Polaków w II wojnie światowej. Z różnych stron Polski przyjechali krewni 15 jeńców, aby opowiedzieć ...
więcej Pamiątki niezwykłych losów Polaków cz.1

Przeszłość jeniecka wróciła w pamiątkach

Listy, obrazy, zdjęcia, ale i wspomnienia – tylko tyle, albo aż tyle pozostało dzieciom i wnukom żołnierzy, którzy przebywali w obozach jenieckich. Potomkowie tych, którzy przeszli przez oflag II D Gross Born, który znajdował się na terenie ...
więcej Przeszłość jeniecka wróciła w pamiątkach

Krewni jeńców wojennych spotkali się w Łambinowicach

W łambinowickim muzeum rozpoczął się zjazd rodzin jeńców z Oflagu II D Gross Born. Oflag należał do największych obozów dla polskich oficerów zorganizowanych przez Wermacht w latach II wojny światowej na terenie III Rzeszy.
więcej Krewni jeńców wojennych spotkali się w Łambinowicach