Noc Muzeów 2021 w Opolu

Noc Muzeów 2021 rozpocznie się 15 maja. Tego dnia w Opolu będzie można za darmo uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, które przygotowały muzea, czy galerie. Zwiedzający muszą jedynie pamiętać, że ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce, wydarzenia będą musiały odbywać się w zgodzie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi. Co ciekawego w trakcie Nocy Muzeów 2021 czeka zwiedzających w Opolu?

Jak podał Instytut Kultury Miejskiej w Opolu, Noc Muzeów 2021 rozpocznie się 15 maja, po południu. Na swojej stronie przypomina o trwającej pandemii koronawirusa. Organizacja wydarzenia będzie możliwa tylko pod warunkiem otwarcia instytucji kultury dla zwiedzających. Poza tym instytucje zorganizują specjalne w Noc Muzeów 2021 wydarzenia online, które będą dopełnieniem tradycyjnego zwiedzania lub jego pandemicznym ekwiwalentem. Co konkretnie czeka na zwiedzających?

Noc Muzeów 2021 w Opolu. Atrakcje i harmonogram

W trakcie Nocy Muzeów 2021 otwarte będą następujące muzea: Muzeum Polskiej Piosenki, Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie m. in. przygotowano warsztaty dla dzieci od 6 do 10 lat, Muzeum Wsi Opolskiej, w którym zaplanowano nocne zwiedzanie terenów parkowych oraz obiektów zabytkowych, oraz Centralne Muzeum Jeńców Wojennych.

Noc Muzeów 2021 w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych

W ramach Nocy Muzeów 2021 w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych będzie można zobaczyć wystawę poświęconą fotograficznemu utrwaleniu Warszawy w przełomowym dla Polski roku 1939. Fotografie są wykonane przez amerykańskiego fotoreportera Juliena Bryana, polskiego konspiratora Sylwestra „Krisa” Brauna oraz niemieckiego korespondenta Wilhelma Haase Lampego.

Noc Muzeów 2021 w Muzeum Wsi Opolskiej

Z kolei w sobotę 15 maja w ramach Nocy Muzeów 2021 swoje podwoje dla ludzi otworzy także Muzeum Wsi Opolskiej, w godz. od 18.00 do 23.59. Zwiedzający zapoznają się z plenerową wystawą studentów pracowni multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Wezmą też udział w nocnym zwiedzaniu terenów parkowych oraz obiektów zabytkowych, m. in.: chałupy z Antoniowa, z Kozub, z Dąbrówki Dolnej, młyna wodnego z Siołkowic Starych, czy kuźni z Ziemiełowic.


Źródło:
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/noc-muzeow-2021-w-opolu-atrakcje-harmonogram-i-lista-muzeow/gdcgmfe

wstecz