Obozy jenieckie Teschen w latach II wojny światowej

Obozy jenieckie Lamsdorf i Teschen, jak też podległe im komanda pracy na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Ostrawsko-Karwińskim, funkcjonujące w latach II wojny światowej stanowią mikroskalę zjawiska na tle makroskali historii powszechnej. Trudna historia ...
więcej Obozy jenieckie Teschen w latach II wojny światowej

51/50. Wystawa jubileuszowa CMJW

19.11.2015, Opole. W Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych otwarto wystawę jubileuszową z okazji 50-lecia działalności tego muzeum. Zaprezentowano na niej 51 eksponatów - bardzo rozmaitych - związanych z życiem w obozach jenieckich I i II wojny światowej.
więcej 51/50. Wystawa jubileuszowa CMJW

Po śladach historii

12 września br. grupa skazanych z Aresztu Śledczego w Prudniku, biorących udział w programie readaptacji społecznej ZIKARON – PAMIĘĆ, odwiedziła Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.
więcej Po śladach historii

Łambinowice: 70 lat temu wyzwolono obóz jeniecki [fotorelacja]

17 marca 2015 r. przy Pomniku Martyrologii – Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach – odbyły się uroczystości z okazji 70. rocznicy wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf 17.
więcej Łambinowice: 70 lat temu wyzwolono obóz jeniecki [fotorelacja]

XXII edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej "Nie traćmy pamięci"

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu zorganizowały XXII edycję Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej "Nie traćmy pamięci", którego finał ...
więcej XXII edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej 'Nie traćmy pamięci'