Po „majówce” do Muzeum!

Zgodnie z komunikatem na portalu informacyjnym gov.pl i Rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 kwietnia br. muzea mogą być otwarte dla zwiedzających już od 4 maja br. Cieszymy się z tego powodu bardzo i zapraszamy do zwiedzania naszych wystaw w Opolu i Łambinowicach, naturalnie w rygorze sanitarnym. Obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, utrzymywanie bezpiecznego dystansu, a także limit osób (Regulamin zwiedzania CMJW)

Poza naszymi wystawami stałymi (https://www.cmjw.pl/wystawy1/wystawy-stale/), na dziedzińcu opolskiej siedziby, można oglądać ekspozycję Na nieludzkiej ziemi. Jeńcy polscy w ZSRR, a wewnątrz, do 10 maja na zwiedzających czeka wystawa czasowa Na straży granic. Straż Graniczna II RP na zachodnim odcinku granicy polsko-niemieckiej, przygotowana przez opolską delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej. To tej ekspozycji dotyczy film, który przygotowaliśmy i prezentujemy tutaj.

Przypomnijmy zatem, kiedy można nas odwiedzać:

  • do Opola (ul. Minorytów 3) zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00–17:00,
  • do Łambinowic (ul. Muzealna 4) od wtorku do piątku, w godz. 9:00–18:00, a w soboty, niedziele i święta, w godz. 10:00–18:00.
 

 

wstecz