Dni Otwarte Muzeum. Zapraszamy!

Od 21 do 25 listopada br. Muzeum organizuje, jak co roku, Dni Otwarte. Specjalna oferta obejmuje bezpłatne zwiedzanie wystaw z przewodnikiem oraz interesujące warsztaty dla grup dzieci i młodzieży.

W Muzeum w Łambinowicach będzie można zwiedzać z przewodnikiem wystawy stałe, a także wziąć udział w warsztatach edukacyjnych przy ekspozycji plenerowej „Miejsce z blizną” na terenach poobozowych.

Równie interesująco zapowiadają się zajęcia w opolskiej siedzibie. Tam także oferowane jest bezpłatne zwiedzanie (z przewodnikiem) wystawy stałej, ale i czasowej „Z głową bez karabinu. Powojenne dokonania żołnierzy AK", której towarzyszy lekcja muzealna „Dla Polski na wojnie i po wojnie. Żołnierze Armii Krajowej".

Darmową ofertę uzupełniają odpłatne warsztaty plastyczne pt. „Podróżujemy z Misiem Wojtkiem". W ich trakcie najmłodsi (przedszkolaki i uczniowie podstawówek, klas 1–3) poznają historię bohaterskiego niedźwiedzia z czasów II wojny światowej, a także inne zwierzęta, które towarzyszyły polskim żołnierzom. Efektem zajęć, a zarazem pamiątką będą własnoręcznie wykonane ekologiczne, tekturowe pacynki. Koszt udziału jednej osoby wynosi 9,00 zł. Zajęcia trwają 45 minut.

Zwiedzanie z przewodnikiem oraz warsztaty realizujemy w godzinach 9.00–15.00 po wcześniejszej rezerwacji terminu telefonicznej (77 434 34 75) lub e-mailowej ().

Serdecznie zapraszamy!

 

wstecz