Zdalne nauczanie – podsumowanie kwartału

Dobiegł końca pierwszy kwartał 2021 r., trudny dla naszego Muzeum (także innych muzeów), bo – ze względu na sytuację epidemiczną – z ograniczoną dostępnością instytucji dla publiczności, dla której przecież te placówki zostały stworzone.

W ofercie, którą Muzeum proponowało w minionym kwartale, bardzo ważne miejsce miały zajęcia online. Prowadzili je pracownicy Działu Edukacji i Wystaw, wspierani przez kolegów i koleżanki z Działu Naukowego. Ogółem odbyło się aż 120 lekcji. Łącznie udział w nich wzięło 2077 uczniów i 85 nauczycieli z placówek oświatowych w wielu miejscowościach zlokalizowanych w różnych częściach kraju.

Interesująca tematyka zajęć i nasze zaangażowanie w ich realizację jest doceniane przez odbiorców. Świadczą o tym liczne wpisy na stronach internetowych i w mediach społecznościowych szkół (m.in. Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku, Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu czy Liceum Ogólnokształcące nr 3 Opole).

Naszą pełną ofertę edukacyjną lekcji online znaleźć można tutaj.

Zapraszamy do skorzystania!

wstecz