Zaproszenie na Modlitwę Pokoju

W 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej Muzeum organizuje już po raz piąty koncert Modlitwa Pokoju. Tradycyjnie odbędzie się on w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Łambinowicach i przyjmie formę opartej na muzyce i słowie opowieści nastrajającej do zadumy nad tragizmem ostatnich dwóch wielkich konfliktów zbrojnych minionego wieku.

Repertuar obejmuje utwory: Mikołaja Gomółki, Witolda Lutosławskiego, Stanisława Moniuszki, Gabriela Fauré i Norberta Blachy. W wykonaniu na organy zinterpretuje je ceniony artysta Adam Tański, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów, a także  Hochschule für Musik w Moguncji oraz paryskiego Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse. Towarzyszyć mu będzie zespół wokalny w składzie: Dorota Stefaniak i Justyna Jabłonowska (soprany), Maja Pałys i Agata Sierańska (alty), Patryk Dopke (tenor) oraz Filip Cieszyński i Szymon Chyliński (basy).

Utwory muzyczne dopełni narracja stworzona na bazie tekstów źródłowych pochodzących z obozów jenieckich w Lamsdorf, jak również archiwalne zdjęcia ilustrujące warunki, w jakich przyszło żyć izolowanym tam żołnierzom. W roli lektora wystąpi aktor Leszek Zduń.

Koncert odbędzie się o godz. 18.00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Łambinowicach.

Serdecznie zapraszamy!

 

wstecz