Zapraszamy na zmagania terenowe w miejscu pamięci

Najbliższa odsłona cyklu „Łambinowickich Spotkań Muzealnych” odbędzie się w środę, 14 września br. Chętni proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie udziału i stawienie się o godz. 16.00 przed budynkiem Muzeum. Spotkanie pt. Stąd do przeszłości. Zmagania terenowe w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach organizowane jest w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa odbywających się w tym roku pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”.

Przebieg zmagań terenowych zaplanowaliśmy tak, by zaangażować wszystkich uczestników, których łączy ciekawość i chęć odkrywania historii naszego miejsca pamięci. Fabuła natomiast została osnuta wokół niełatwej obozowej przeszłości Łambinowic. Wszyscy zainteresowani naszą propozycją zostaną podzieleni na dwie drużyny, które przemierzając pieszo ok. 1,5 km trasy (od Muzeum do dawnego poligonu), zmierzą się z ciekawymi zadaniami.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona! Zgłoszenia są przyjmowane do 13 września br. e-mailowo: lub telefonicznie: 77 434 34 75.

Na wydarzenie zapraszają kierownik Terenowego Oddziału Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Opolu dr Joanna Banik; prezes Stowarzyszenia CMJW dr Iwona Konopnicka oraz dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych dr Violetta Rezler-Wasielewska.

 

wstecz