Zapraszamy na świąteczne warsztaty dla dzieci

Od 6 do 19 grudnia br., w naszym Muzeum w Łambinowicach i Opolu, organizujemy warsztaty historyczno-plastyczne pt. „Zadania z Gwiazdką. 1939-1945". Udział w nich mogą wziąć najmłodsi uczniowie podstawówek (klasy 1-3) oraz najstarsi wychowankowie przedszkoli.

Poprzez warsztaty chcemy przekonać dzieci, że duch Bożego Narodzenia nie mieszka przy suto zastawionym stole i pod strojną choinką, ale zależy od naszych emocji i wysiłku włożonych w stworzenie świątecznej atmosfery. Zajęcia nawiązują do doświadczeń polskich żołnierzy w obozach jenieckich w czasie II wojny światowej, dlatego wszystkie ozdoby i dekoracje gwiazdkowe podczas nich wykonywane, będą inspirowane pomysłami z tamtych trudnych lat niewoli – gdy tęskniący za rodziną jeńcy potrafili znaleźć w sobie siłę do wyczarowania pięknych przedmiotów niemal z niczego – ot, ze skrawka materiału, blaszki czy fragmentu jakiegoś przedmiotu.

Warsztaty będą prowadzone w Łambinowicach (ul. Muzealna 4) i Opolu (ul. Minorytów 3). Czas trwania to 45 minut, a koszt 9 zł od dziecka. Zainteresowanych prosimy o kontakt: Dział Edukacji i Wystaw, tel. 77 434 34 75, e-mail: .

Zapraszamy do udziału!

 

wstecz