Zapraszamy na sesję edukacyjną oraz finał konkursu na projekt historyczny

Trwa rejestracja uczestników do sesji edukacyjnej „Jeśli nie pamięć, to co? Edukacja w miejscach pamięci narodowej”. Jej XVII edycja, odbywająca się pod hasłem Zrozumieć wojnę, zaplanowana jest na 10 czerwca br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu przy ul. Minorytów 4. Częścią sesji będzie finał XIV edycji Ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny Póki nie jest za późno.

Organizatorzy tegorocznej sesji, tj. Centralne Muzeum Jeńców Wojennych oraz Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, wychodzą z założenia, że przewodnicy intelektualni najmłodszego pokolenia nie mogą uciekać od tego, co emocjonalnie i poznawczo trudne. Potrzebne jest zatem m.in. podjęcie próby odnalezienia uniwersalnych rysów znaczących różne konflikty zbrojne. Zrobią to praktycy specjalizujący się w: pedagogice (dr Adam Konopnicki i Zuzanna Nierenberg), psychologii (dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska), wojskowości (st. chor. sztab. Stanisław Gaweł), socjologii (dr Anna Czerner), edukacji muzealnej (dr Anna Wickiewicz i dr Ewelina Klimczak), a także w działalności humanitarnej (Janina Ochojska).

Otwarcia obrad, o godz. 10.00, dokonają dr Violetta Rezler-Wasielewska, dyrektor Muzeum i dr hab. Edward Nycz, profesor UO, dyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych. Natomiast w drugiej części sesji, o godz. 13.30, zostaną ogłoszone wyniki XIV edycji Ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny Póki nie jest za późno.

Udział w sesji jest bezpłatny! Zgłoszenia należy nadsyłać na załączonym formularzu do 8 czerwca 2022 r. na adres .

 

wstecz