Zapraszamy na Piknik Naukowy

Już za tydzień, 27 maja, weźmiemy udział w kolejnym opolskim Pikniku Naukowym. Stoisko CMJW mieścić się będzie na Placu Kopernika, przed głównym gmachem Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do 22.00.

Opolski Piknik Naukowy jest jednym z kluczowych punktów programu corocznej imprezy pn. Opolski Festiwal Nauki – obok m.in. Nocy Nauki oraz spotkań w szkołach i mediach społecznościowych. Przekaz, wokół którego chcemy tym razem skupić uwagę uczestników, będzie wiązał się z Witoldem Pileckim – bohaterem jednej z najnowszych publikacji Muzeum. Autor książki, dr Piotr Stanek poprowadzi m.in. quiz „Fakty o Rotmistrzu” (FOR) w dwóch wariantach, różniących się stopniem trudności pytań: dla każdego (FOR everyone) i dla ekspertów (FOR experts). Język angielski jest tu uzasadniony, gdyż liczymy na zainteresowanie ze strony zagranicznych studentów, a także gości z Ukrainy.

Quiz będzie ściśle związany z promocją publikacji „Witold Pilecki. Jeniec wojenny nr 101892”, dlatego też prawidłowe odpowiedzi na najtrudniejsze pytania nagrodzimy egzemplarzami książki. Osoby, którym nie poszczęści się w teście wiedzy, będą mogły nabyć publikację w promocyjnej cenie. Prócz tego w sprzedaży znajdą się upominki muzealne – torby, koszulki, worki i karty pocztowe.

Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia w naszym quizie z nagrodami!

wstecz