Zapraszamy na piątkowe spotkanie rodzin jeńców II wojny światowej – ONLINE

Ogólnopolskie spotkanie rodzin jeńców II wojny światowej rozpocznie się już za trzy dni – 18 listopada o godz. 17.00 – na platformie internetowej MS Teams. Nadal można zgłaszać chęć udziału w nim, pisząc na adres .

W piątkowy wieczór, od 17.00 do 19.30, będzie można zobaczyć ciekawe wystąpienia, prezentacje i uczestniczyć w rozmowach o wiedzy i pamięci o polskich żołnierzach w niewoli niemieckiej oraz radzieckiej. Na ten temat będą mówić zarówno pracownicy naszego Muzeum, jak i Muzeum Katyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Łódzkiego, oraz potomkowie jeńców wojennych. Będzie to także okazja do prezentacji jenieckich przedmiotów, dokumentów i fotografii, m.in. w filmowej serii pt. „…ale to już inna historia”.

W przygotowanie spotkania, poza naszym Muzeum, zaangażowani są partnerzy: „Tygodnik Powszechny” i Muzeum Katyńskie; patroni honorowi: Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Prezes Zarządu Federacji Rodzin Katyńskich oraz patroni medialni: „Rzeczpospolita”, „Mówią Wieki” i Histmag.org.

 

wstecz