Zapraszamy na lekcje online

Niezmiennie można rezerwować terminy lekcji muzealnych odbywających się za pośrednictwem platformy MS Teams. Zajęcia trwają 45 minut, zatem będą stanowić bardzo dobre urozmaicenie tradycyjnych lekcji szkolnych.

Proponowany temat spotkania online brzmi: „Wolność. Czy naprawdę kocham i rozumiem?". W jego ramach przedstawiony zostanie rys historyczny związany z niewolą podczas II wojny światowej oraz trudna, również w sensie emocjonalnym sytuacja, w jakiej znaleźli się jeńcy – odizolowani od „normalnego” świata i marzący o odzyskaniu wolności. Następnie zastanowimy się nad współczesnymi problemami dotykającymi istoty wolności: czy afirmacja tej wartości oznacza, że wszystko jest dozwolone, gdzie przebiegają jej granice, czy i w jakich okolicznościach można kogoś pozbawić wolności?

Zajęcia są adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ostatnich klas szkół podstawowych, udział w nich jest bezpłatny. Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji lekcji w Dziale Edukacji i Wystaw CMJW: tel. 77 434 34 75, e-mail: edukacja@cmjw.pl.

wstecz