Zapowiedź Nocy Muzeów

Już niebawem, 13 maja, odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów. Tradycyjnie do tego popularnego na mapie kultury wydarzenia licznie przyłączają się polskie placówki muzealne, a wśród nich instytucje z Opola. Nie mogłoby zabraknąć i nas.

Muzealny wieczór w CMJW rozpocznie się o godz. 18.00 i zakończy minutę przed północą. W tym czasie zwiedzający będą mogli skorzystać z kuratorskiego oprowadzania po wystawach stałych oraz ekspozycji czasowej Artyści Andersa – scena i estrada, która swój wernisaż, objęty honorowym patronatem Anny Marii Anders, będzie miała właśnie tego wyjątkowego dnia o godz. 20.30.

Wątki ukazane na wystawie znajdują kontynuację w dwóch filmach dokumentalnych, zatytułowanych: Artyści Andersa oraz Artyści Andersa – scena i estrada. Ich projekcja to kolejny punkt Nocy Muzeów. Do historii Polaków przemierzających szlak bojowy z armią gen. Andersa w pewnym stopniu nawiążą także utwory wykonane przez zaproszoną na wernisaż artystkę Basię Beuth. Utalentowanej opolance towarzyszyć będą wokaliści ze Studia Działań Kreatywnych oraz instrumentalistka i piosenkarka Maria Spólna. W programie przewidziano ponadto warsztaty plastyczne dla dorosłych i dzieci pt. Nic dwa razy.

Noc Muzeów w Opolu odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz Prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

wstecz