Za tydzień Noc Muzeów

Do 14. Nocy Muzeów pozostał już tylko tydzień. W sobotę – 14 maja od godz. 18.00 – dziewięć opolskich instytucji udostępni zbiory, pokaże efekty swojej pracy, z pewnością zaciekawi i zaintryguje wszystkich odwiedzających, bez względu na wiek i zainteresowania. Dziś publikujemy szczegółowy program wydarzenia, w poniedziałek, podczas konferencji prasowej opowiemy o nim jeszcze więcej.

Pracy przy tegorocznej ofercie, jaką przygotowały: Archiwum Państwowe w Opolu, Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, Muzeum Lamp Rentgenowskich Politechniki Opolskiej, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, Muzeum Wsi Opolskiej, Wieża Piastowska i Zamek Górny oraz Instytut Śląski towarzyszyło (i będzie towarzyszyć podczas Nocy Muzeów) hasło „Moc Kultury”.

Zapraszamy na konferencję prasową, zaplanowaną na poniedziałek (9 maja, godz. 12.00) w opolskiej siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych, które jest tegorocznym koordynatorem Nocy Muzeów. Konferencja będzie okazja do spotkania z przedstawicielami zaangażowanych w przedsięwzięcie instytucji.

Załączamy program Nocy Muzeów w Opolu 2022:

 

wstecz