XV Noc Muzeów w CMJW

Jak co roku 13 maja miejsce miała jedna z najważniejszych w muzealniczym świecie imprez: Europejska Noc Muzeów. A na pewno wyjątkowa pod względem frekwencji – przez te kilka wieczornych godzin kumulacja zwiedzających jest bowiem ogromna. Tak było i u nas: gościliśmy prawie 1200 osób. Większość z nich trafiła do CMJW z programem Nocy w ręku i konkretnym oczekiwaniem co do wystaw i wydarzeń towarzyszących. To dobry kierunek!

Wydarzeń tym roku było w naszym Muzeum niemało. Prócz kuratorskiego oprowadzania po wystawach stałej i czasowej, zorganizowaliśmy: warsztaty plastyczne „Nic dwa razy” pod opieką Kamila Kowalskiego – artysty współpracującego z grupą streeartową Murki; wernisaż objętej patronatem honorowym Anny Marii Anders wystawy czasowej „Artyści Andersa. Scena i estrada” Towarzystwa Projektów Edukacyjnych; koncert Basi Beuth, Marii Spólnej i wokalistów Studia Działań Kreatywnych oraz projekcję filmów dokumentalnych: „Artyści Andersa” oraz „Artyści Andersa – scena i estrada”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się zwyczajowa akcja towarzysząca opolskiej Nocy Muzeów: poszukiwanie tzw. intruza, czyli eksponatu, który nie pasuje tematycznie do danej wystawy, a wypożyczony jest tylko na tę jedną noc z innego, zaprzyjaźnionego muzeum. Dla miłośników tego rodzaju zagadek przygotowaliśmy jeszcze dodatkową atrakcję: quiz z nagrodami dotyczący naszych ekspozycji. W efekcie wszystkie pakiety z muzealnymi upominkami dla dzieci i dorosłych zostały bardzo szybko rozdane.

Zachęcając do regularnych odwiedzin Muzeum, zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z XV Nocy Muzeów.

 

wstecz