Wypożyczamy nasze wystawy i uczymy online!

Zmniejszanie epidemicznych obostrzeń pozwala nam na wznowienie działań związanych m.in. z udostępnianiem wystaw Muzeum innym instytucjom. Przykładem może być ekspozycja W obcych mundurach. Polacy-jeńcy I wojny światowej, która jest prezentowana w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca lipca br.

Otwarcie Muzeum dla zwiedzających nie zmniejszyło zainteresowania szkół ofertą lekcji muzealnych online. W maju skorzystało z niej blisko 900 uczniów! Ten wynik to wysiłek zespołu Działu Edukacji i Wystaw wspieranego przez pracowników Działu Naukowego.

Regularnie informując o udziale muzealników z CMJW w konferencjach, sympozjach i sesjach naukowych uzupełniamy, że w piątek (28 maja br.), dr Piotr Stanek uczestniczył w dyskusji panelowej pt. Edukacja historyczna w miejscach trudnych, którą Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu zorganizowało w ramach szkolenia online Kurier z Warszawy dzisiaj. Jak uczyć historii najnowszej? Kierownik Działu Naukowego rozmawiał na temat edukacji z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Fortu Ostróg w Srebrnej Górze.

wstecz