Wolontariat w muzealnym Archiwum

Propozycja skierowana jest do wszystkich miłośników historii, którzy chcą zdobyć doświadczenie w pracy z unikatowymi dokumentami i którym zależy im na trwałym zachowaniu świadectw przeszłości.

Do zadań wolontariusza należeć będzie cyfryzacja materiałów archiwalnych, skanowanie dokumentów, tworzenie inwentarzy w wersji elektronicznej, obróbka graficzna dokumentów archiwalnych oraz wykonywanie transkrypcji nagrań audio i wideo rozmów ze świadkami historii.  

Od kandydatów oczekujemy cierpliwości, dokładności i rzetelności, a także zaangażowania w pracę i otwartości na nowe wyzwania.

Oferujemy zdobycie doświadczenia pracy w archiwum historycznym i możliwość poznania Muzeum „od wewnątrz”. Wolontariusz będzie miał okazję zapoznania się z historią jeńców, którzy w latach II wojny światowej przetrzymywani byli w niemieckiej niewoli. Po zakończeniu współpracy wystawiamy referencje i zaświadczenie o odbytym wolontariacie.

Miejscem pracy jest Archiwum CMJW mieszczące się w Opolu przy ul. Minorytów 3 (blisko rynku i dworców PKS i PKP). W niektórych zadaniach dopuszczamy możliwość współpracy on-line.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Sekcją Komunikacji i Wizerunku: 77 453 78 72, e-mail: .

 

wstecz