Warsztaty podczas Nocy Muzeów w Opolu – zaproszenie

Jak co roku spotkamy się w sobotni wieczór, 18 maja, by świętować Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji już po raz 18. organizowana jest Europejska Noc Muzeów, której znakiem rozpoznawczym w Opolu jest wyjątkowy program przygotowany z myślą o publiczności o różnych zainteresowaniach.

Nasze Muzeum podążając tym tropem, przygotowało m.in. coś specjalnego dla młodszych odbiorców –  warsztaty pt. „Był sobie miś". Idea tych zajęć jest ściśle związana z ekspozycją czasową „Kocham, do zobaczenia…”, ponieważ bohaterem, na którym skupią się dzieci, jest malutki, pluszowy miś – jedna z prezentowanych na wystawie pamiątek jenieckich. By uczestnicy byli zadowoleni, poprowadzi je specjalistka od rękodzieła z dużym doświadczeniem w pracy z podopiecznymi przedszkoli i szkół. Nie chcąc zdradzać całego zadania, jakie postawimy przed nimi, wyjawimy tylko, że każdy z nich wyjdzie od nas z ceramicznym kubkiem – pięknie ozdobionym i niosącym pewne ważne przesłanie.

Godzinne zajęcia odbędą się w dwóch turach: o godz. 18.00 oraz 19.00. Od kilku dni trwają na nie zapisy. Pozostały ostanie miejsca – zapraszamy!

Zapisy pod numerem telefonu: 573 785 910 [Sekcja Komunikacji i Wizerunku CMJW].

 

wstecz