Warsztaty archeologiczne w Łambinowicach

Jednym z wydarzeń towarzyszących pracom wykopaliskowym w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach będą zajęcia edukacyjne prowadzone przez profesjonalnych archeologów.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak naprawdę – niezależnie od popkulturowych przekazów – wygląda praca archeologa. Poznają podstawowe pojęcia naukowe i zasady pracy w wykopie archeologicznym. Nauczą się korzystać z narzędzi, takich jak tachimetr, dron, wykrywacz metalu oraz szpadel i… sznurek. Wreszcie zapoznają się z dotychczasowymi odkryciami na terenie po Stalagu 318/VIII F (344) Lamsdorf oraz przekonają, co dzieje się ze znalezionymi tam artefaktami. Przede wszystkim jednak będą mogli doświadczyć pracy archeologa i poznać ciekawych, pełnych pasji ludzi.

Zajęcia odbędą się 20 sierpnia 2022 r. (sobota), godz. 9.00–12.00 w parku przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach (ul. Muzealna 1). Udział jest bezpłatny.

Zapraszamy osoby w każdym wieku. Wystarczy wygodny strój i odrobina chęci!

Projekt „Nauka dla społeczeństwa, społeczeństwo dla nauki w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach” dofinansowany jest z Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na rok 2022.

 

wstecz