Tydzień Otwartych Archiwów

W dniach od 11 do 14 czerwca br. Muzeum przygotowało dla zwiedzających niecodzienną ofertę umożliwiającą zapoznanie się z materiałami, które na ogół pozostają bezpiecznie ukryte w  archiwum.

Przyczynkiem do organizacji wydarzenia jest obchodzony 9 czerwca Międzynarodowy Dzień Archiwów. Ponieważ nasze Muzeum dysponuje sporymi zasobami archiwalnymi, a po przeprowadzonym kilka lat temu remoncie, również nowoczesnymi pomieszczenia do ich przechowywania, jest okazja, by pokazać zwiedzającym, jak wygląda praca z tak cennymi zasobami, jak np. jenieckie listy transportowe, w jakich warunkach są zdeponowane czy jakie informacje można z nich umiejętnie wyczytać.

Zwiedzających indywidualnych zapraszamy od wtorku do piątku na godz. 13.00 lub godz. 14.00. W ramach wizyty nie tylko zajrzymy do archiwum, ale także oprowadzimy naszych gości po wystawach i udzielimy wielu wskazówek, które chętnym pomogą usprawnić pracę np. nad rekonstrukcją wojennych losów bliskich osób. Skupimy się także na nowoczesnych technikach konserwacji starych dokumentów oraz stosowanych obecnie metodach digitalizacji treści w nich zawartych.

Podobny program przewidzieliśmy dla grup zorganizowanych z tą jednak różnicą, że co najmniej 6-osobowe grupy zapraszamy w godzinach 8.00–15.30. Poza tym mamy dla nich ciekawe warsztaty archiwalne.

Udział w Tygodniu Otwartych Archiwów jest bezpłatny. Prosimy  jedynie o wcześniejszą rezerwację terminu. Zgłoszenia przyjmuje Iwona Cichoń-Halot, e-mail: i.cichon@cmjw.pl, tel.: 774 537 872.

Zapraszamy!

wstecz