„Twarze Opola” z Jerzym Stemplewskim – zaproszenie

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez fotografii. Stała się ona tak oczywistą częścią codzienności, a przecież to także dziedzina kultury i sztuki, wymagająca nienagannego warsztatu technicznego, rozwiniętego zmysłu estetycznego, spostrzegawczości i po prostu talentu. Okazją, by przypomnieć o tej stronie fotografowania, będzie najbliższe spotkanie z cyklu „Twarze Opola”.

Poświęcimy je rozmowie z Jerzym Stemplewskim, fotografem i wieloletnim dydaktykiem, aktywnym również publicznie, za co w 2021 r. decyzją Rady Miasta Opola został uhonorowany tytułem „Zasłużony Obywatel Miasta Opola”. Nasz gość opowie m.in. o początkach swojej kariery – co pomimo technicznego wykształcenia pchnęło go w kierunku fotografii, zrazu sportowej, a następnie coraz bardziej reportażowej i społecznie zaangażowanej?

Wiemy, że pasja ta zaczęła się rozwijać bardzo wcześnie, a jak ewoluowała? Jak objęła fakty ze współczesnych dziejów regionu opolskiego: masowy ruch obrony jego wojewódzkiego statusu, festiwale piosenki i wielka powódź z 1997 r.? Dodać należy, że i to, co działo się w ostatnich dekadach w Muzeum, zostało w części zarejestrowane również przez bohatera zbliżającego się spotkania. Będzie z nim dyskutował o tych wszystkich sprawach świetny rozmówca, również bohater „Twarzy Opola”, tyle że wcześniejszych – prof. dr hab. Stanisław Sławomir Nicieja.  

Serdecznie zapraszamy – 21 marca br., godz. 17.00, opolska siedziba Muzeum przy ul. Minorytów 4.

Zaproszenie - spotkanie z Jerzym Stemplewskim pt. „Z miłości do fotografii”.

wstecz