Trzy tysiące polubień na Facebooku!

W przybliżaniu losów żołnierzy w niewoli niemieckiej i radzieckiej oraz zachowaniu pamięci o ofiarach konfliktów zbrojnych istotną rolę odgrywają media społecznościowe. Korzystają z nich niemal wszystkie instytucje naukowo-badawcze i kulturalne wiedząc, że social media umożliwiają dotarcie z rezultatami swoich prac do szerokiego grona odbiorców. Od kilku lat konto na Facebooku posiada też nasze Muzeum, a w mijającym tygodniu liczba polubień przekroczyła 3 tys.!

Czy to dużo? Zważając na niełatwą w odbiorze – zwłaszcza wśród młodych ludzi – problematykę, z jaką mierzy się Muzeum, uważamy że niemało. 

Publikowane przez nas teksty na Facebooku najczęściej dotyczą tego, co robimy, a ponadto, co robią inni w sprawie ochrony pamięci o jeńcach wojennych. Jednak wykorzystując największą zaletę tego internetowego narzędzia, a więc możliwą interakcję (wchodzenie w dialog), oferujemy odbiorcom konkursy, quizy, zagadki, ciekawostki, onlinowy udział w naszych wydarzeniach i relacje z nich, także filmowe, premiery filmów Muzeum, np. cyklu …ale to już inna historia

Kim są nasi odbiorcy? Otóż najwięcej sympatyków to osoby w wieku 25–54 lata (71%). Po Polakach, najliczniejszą grupę, pod względem narodowości, stanowią obywatele Wielkiej Brytanii i Niemiec. Statystyki Facebooka informują też o liczbie osób obserwujących nasz profil – obecnie to 3454.

Serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzania, polubienia, obserwowania, udostępniania i subskrybowania nas w mediach społecznościowych! Jesteśmy także na YouTubie i Twitterze!

wstecz