Święto Wojska Polskiego i rocznica NID-u

Dobiegający końca weekend obfitował w wydarzenia związane z obchodami Święta Wojska Polskiego oraz 60-leciem Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Wszystkim jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

W tym roku obchody Święta Wojska Polskiego odbywały się pod hasłem „Weekend z wojskiem” i trwały od 13 do 15 sierpnia. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie przygotowały liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym i rozrywkowym. W Opolu główne uroczystości zaplanowano na Błoniach Politechniki Opolskiej. Rozpoczął je uroczysty apel 10. Brygady Logistycznej, po którym otwarty został piknik wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”.

Natomiast opolskie obchody 60-lecia działalności Narodowego Instytutu Dziedzictwa odbyły się na Zamku w Niemodlinie. Towarzyszyły im takie wydarzenia jak prezentacja wystawy pt. „Przyszłym pokoleniom. 60 lat misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa”, czy Opolski EtnoFestiwal, w trakcie którego uczestnicy mieli okazję poznać regionalne tradycje wpisane na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Zarówno Wojsku, jak i Instytutowi, dziękujemy za intensywną współpracę z Muzeum oraz życzymy wytrwałości i satysfakcji z pełnionej misji.

wstecz