Sesja edukacyjna i finał konkursu już 8 czerwca!

W najbliższy wtorek, 8 czerwca br. o godz. 9.30, nasze Muzeum organizuje kolejną edycję sesji edukacyjnej Jeśli nie pamięć, to co? Edukacja w miejscach pamięci narodowej. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: Terapeutyczna moc przeszłości. Edukacja muzealna dla pokolenia Z.

Tematyka sesji jest w dużej mierze odzwierciedleniem zmian, które przez pandemię dotknęły społeczeństwa, w związku z czym z niepokojem patrzymy w przyszłość. Sesja będzie zachętą, by przyjrzeć się bliżej przeszłości i potraktować ją jak wielkie laboratorium społeczne, z którego można czerpać wiedzę i siłę do tego, by lepiej zrozumieć współczesną rzeczywistość. W programie znajdują się wystąpienia świadków historii (Wanda Traczyk-Stawska), historyków (mgr Iwona Cichoń, mgr Elżbieta Góra, dr Violetta Rezler-Wasielewska, dr Anna Wickiewicz), pedagogów (dr Iwona Konponicka), filozofów (dr Marcin Pietrzak), czy socjologów (m.in.: prof. dr hab. Anna Matuchniak-Mystkowska, prof. nadz. dr hab. Jacek Kurzępa, dr Anna Czerner).

W drugiej części sesji, o godz. 12.00 na Facebooku Muzeum, odbędzie się wyczekiwany finał XIII edycji Ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny Póki nie jest za późno, który przewiduje krótką prezentację nagrodzonych prac.

Wydarzenie odbędzie się na platformie Teams. Kontakt: ).

Szczegółowy program załączony jest poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania

wstecz