Seniorzy zwiedzali miejsce pamięci

W ramach akcji „Weekend seniora z kulturą” zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przez cały pierwszy weekend października seniorzy mieli możliwość bezpłatnego zwiedzania Muzeum i Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach.

Z programu przygotowanego przez Muzeum specjalnie na tę okazję skorzystali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach. Dla komfortu zwiedzających grupy oprowadzane były przez przewodników, a do ich dyspozycji został oddany również Melex.

Seniorzy, korzystając z dobrych warunków pogodowych, zwiedzali tereny poobozowe, w tym miejsca z najlepiej zachowanymi elementami infrastruktury, znajdujące się na terenie byłego Stalagu 318/VIII F (344) Lamsdorf. Program obejmował także przejazd na Stary Cmentarz Jeniecki w Łambinowicach i poznawanie historii tej unikalnej nekropolii, kryjącej szczątki prawie 7 tys. osób, głównie żołnierzy-jeńców wojennych wielu narodowości, zmarłych w Lamsdorf podczas I wojny światowej.

Dziękujemy za wizytę w naszym Muzeum i zapraszamy ponownie!

Troje seniorów...
Troje seniorów...
Grupa seniorów wraz...
Sześcioosobowa...
wstecz