Seminarium w Wielopolu Skrzyńskim

W dniach 2628 sierpnia pracownicy Muzeum, Monika Sobczak z Działu Edukacji i Wystaw oraz Piotr Jędorowicz z Działu Zbiorów i Konserwacji, uczestniczyli w II edycji seminarium muzealnego, zorganizowanego przez Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim.

Podczas tegorocznej odsłony wydarzenia, noszącej tytuł „Historie nielokalne”, pracownicy Muzeum wygłosili referat pt. „Losy mjr Józefa Jareckiego – malarza i jeńca wojennego (z Szufnarowej)”, tj. jeńca oflagów VI E Dorsten i VI B Dössel. Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Niespodziewanie pozwoliło także nawiązać kontakt z rodziną mjr Józefa Jareckiego.

Seminarium było okazją do wymiany doświadczeń zawodowych i prezentacji osiągnięć muzealników z całej Polski. Uczestnicy brali udział w warsztatach plastycznych oraz śpiewu pieśni ludowych. Seminarium odwiedziły osobistości znane w świecie muzealnictwa, m.in. prof. dr hab. Jan Święch, etnolog i antropolog kulturowy, wykładowca Podyplomowego Studium Muzeologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i wychowawca wielu pokoleń muzealników, a także Bogdan  Kaczmar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie i prezes Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, które sprawowało patronat honorowy nad wydarzeniem.

Zespołowi „Ośrodka Kantorówka” gratulujemy!

 

 

wstecz