Ruszyła budowa obiektu gospodarczego w Łambinowicach

Kontynuujemy zadanie pn. „Przebudowa budynku Muzeum w Łambinowicach przy ul. Muzealnej 4 wraz z poprawą otoczenia”. Teraz w jego ramach na zapleczu kompleksu muzealnego w Łambinowicach rozpoczęto prace nad budową obiektu magazynowo–gospodarczego.

Harmonogram działań przewiduje m.in.: rozbiórkę dwóch parterowych budynków gospodarczych, budowę parterowego, wolnostojącego i niepodpiwniczonego budynku gospodarczo-garażowego, przeznaczonego do garażowania samochodów, sprzętu rolniczego, rowerów, Melexa oraz magazynowania sprzętu gospodarczego i wystaw Muzeum, a ponadto wykonanie przyłącza wody, instalacji przeciwpożarowej i fotowoltaicznej oraz stojaków na rowery. Poprawie ulegnie także samo otoczenie budynków, które zyska nową nawierzchnię.

Projekt budynków wykonała pracownia architektoniczna „Architop”, odpowiedzialna również za koncepcję pawilonu muzealnego i przebudowę zastanego obiektu z siedzibą Muzeum, co gwarantuje spójność stylistyczną i wysoką estetykę całego kompleksu. Inwestycja realizowana jest dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Dziękujemy!

 

wstecz