Ruszył projekt „Tak było? Sprawdzam!"

Cyklem warsztatów dziennikarskich zainaugurowano wczoraj, 9 maja, projekt „Tak było? Sprawdzam!". Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży m.in. w zakresie: poruszania się w gąszczu informacji, pozyskiwania i weryfikacji treści oraz przygotowania krótkich form biograficznych.

Warsztaty „Piórem o prawdę. Z Józefem Mackiewiczem na Ty" realizowane są od poniedziałku do piątku (9–12 maja) w opolskiej siedzibie Muzeum. Prowadzi je polonijna dziennikarka Ilona Lewandowska, pracująca obecnie w „Kurierze Wileńskim”, gdzie zajmuje się tematyką polityczną i historyczną. W warsztatach biora udział uczniowie szkół podstawowych i liceów z Opola, takich jak: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. UNICEF, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 im. Adama Mickiewicza, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza, Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr V i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Mikołaja Kopernika. Warsztatom towarzyszy zwiedzanie wystawy czasowej „Na nieludzkiej ziemi... jeńcy polscy w ZSRR”.

W kolejnych etapach projektu zaplanowane są także m.in.: zwiedzanie ekspozycji „Miejsce z blizną”, spotkania z członkami „Rodziny Katyńskiej”, przeprowadzenie konkursu.

Będziemy informować o postępach w realizacji pomysłu.

 

Uczestnicy...
Dzieci z...
Zbliżenie na osobę...
wstecz