Rozpoczął się projekt „Wojna, niewola i potyczki na słowa”

Wczoraj, Muzeum i Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach odwiedzili pierwsi uczestnicy projektu dofinansowanego z programu „EDUKO – BARDZO MŁODA KULTURA 2019-2021 – OPOLSKIE”.

Grupą, która zainaugurowała cykl wizyt studyjnych, byli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku. Młodzież uczestniczyła w dwóch bardzo interesujących warsztatach: „Dzieci w powstaniu warszawskim” oraz „63 dni i co dalej? Dalsze losy powstańców warszawskich”. Uzupełnieniem tej części zajęć była emisja filmu edukacyjnego oraz zwiedzanie wystaw stałych i miejsca pamięci. Do końca tygodnia, podobny program zrealizują uczniowie kolejnych szkół – partnerów projektu „Wojna, niewola i potyczki na słowa”, tj.: Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III w Opolu, I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.

Przypominamy, że partnerami projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych – obok naszego Muzeum – jest jeszcze Publiczne Przedszkole w Łambinowicach. Będziemy informować o kolejnych etapach przedsięwzięcia, którego celem jest doskonalenie skutecznej i etycznej komunikacji, zaś jednym z podstawowych narzędzi – turniej debat oksfordzkich.

Grupa uczniów...
Grupa uczniów...
Grupa uczniów...
Grupa uczniów...
wstecz