Remont łambinowickiej siedziby Muzeum

Kontynuujemy prace remontowe w Łambinowicach – obecnie renowacji poddawane wszystkie kondygnacje w budynku głównym poza wyremontowanym w ubiegłym roku parterem.

Nie bacząc na początek roku szkolnego i akademickiego, co zawsze wiąże się z napływem grup zorganizowanych, Muzeum realizuje plan robót budowlanych i remontowych, wynikających z powstania nowego pawilonu ze strefą wejścia. Jego udostępnienie to tylko część inwestycji, rzecz bowiem w tym, aby nasza instytucja dysponowała nowoczesną infrastrukturą, z dogodną dla wszystkich komunikacją, korzystnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, przyjazną estetyką.

W związku ze wspomnianymi pracami, w chwili obecnej Muzeum nie oferuje w Łambinowicach żadnej wystawy stałej, prócz plenerowej ekspozycji „Miejsce z blizną”, jednak działalność popularyzatorska i edukacyjna toczy się zwykłym rytmem – pracują przewodnicy, organizowane są zajęcia edukacyjne, prowadzona jest sprzedaż książek i pamiątek.

Zwracamy przy tej okazji uwagę zwiedzających na fakt, że od 1 października br. Muzeum w Łambinowicach jest otwarte w dni powszednie w godz. 8.00–15.30 oraz w każdą niedzielę od godz. 9.00 do 16.00.

Serdecznie zapraszamy!

 

Pomieszczenia...
Pomieszczenia...
Pomieszczenia...
Poddasze w Muzeum...
Piwnica Muzeum...
wstecz