Razem dla edukacji. Podpisanie Listu Intencyjnego

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych jest w gronie instytucji, które podpisały list inicjujący działania zmierzające do współpracy w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych.

Inicjatywa adresowana jest do 10 tys. uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa opolskiego. Jej cel to wyrównanie dysproporcji edukacyjnych i rozwijanie kluczowych kompetencji poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia prowadzone przez ekspertów i praktyków. Mają one służyć rozwojowi osobistego potencjału edukacyjnego, co jest szczególnie ważne dla uczniów, którzy z powodu trudności edukacyjnych wynikających z ograniczeń związanych z COVID-19 oraz okoliczności osobistych, społecznych, kulturowych bądź ekonomicznych, są narażeni na ryzyko przedwczesnego wykluczenia z systemu edukacji.

Obok dyrektor Muzeum, dr Violetty Rezler-Wasielewskiej podpis pod listem złożyli przedstawiciele: Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Krajowej Administracji Skarbowej, Izby Administracji Skarbowej w Opolu, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, opolskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego, opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Opolu, Archiwum Państwowego w Opolu, Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, Urzędu Statystycznego w Opolu, wydziałów Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej oraz Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego, Muzeum Śląska Opolskiego, opolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Instytutu Śląskiego.

List został uroczyście podpisany 17 marca br. pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Opolskiego, prof. dra hab. Marka Masnyka, w Sali Senatu. Jest inicjatywą opolskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego.

Fot. tytułowa: NBP

wstecz