Pracownicy CMJW na seminarium w Sztutowie

Po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau ponownie (była to edycja XI–XIII) zorganizowały seminarium polskich muzeów martyrologicznych – Forum Pamięci. W wydarzeniu trwającym od 6 do 9 września udział wzięli także pracownicy CMJW.

Seminarium, jak co roku, było okazją do prezentacji działań naukowych, wystawienniczych, edukacyjnych, konserwatorskich czy popularyzatorskich poszczególnych muzeów, a przy tym integracji środowiska.

Wystąpienia pracowników CMJW miały miejsce w czwartek, 8 września. Doktor Violetta Rezler-Wasielewska (dyrektor Muzeum) i dr Anna Czerner (z Działu Naukowego) wygłosiły referat pt. Miejsce jako świadek, eksponat i kontekst – wyzwania w pracy nad nową wystawą Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Natomiast mgr Iwona Cichoń-Halot (z Archiwum), prezentując temat Wirtualne zwiedzenie Muzeum i Miejsca Pamięci w Łambinowicach – rozwiązanie nie tylko na trudne czasy, zachęcała – my przyłączamy się do niej – do odwiedzenia strony https://panorama.cmjw.pl oraz pobrania (z internetowego sklepu Play) bezpłatnej aplikacji pn. „Muzeum w miejscu pamięci. Poznajemy Łambinowice” na urządzenia mobilne.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w seminarium!

 

wstecz