„Ostatni lokator Pałacu Lubomirskich. Generał Mieczysław Smorawiński” – relacja z wernisażu

W opolskiej siedzibie Muzeum 18 września br. odbył się wernisaż wystawy czasowej Muzeum Narodowego w Lublinie pt. „Ostatni lokator Pałacu Lubomirskich. Generał Mieczysław Smorawiński”.

Na uroczystym otwarciu wystawy stawili się m.in. jej twórcy: autorka scenariusza i kurator wystawy Barbara Oratowska, z-ca dyrektor Muzeum Narodowego w Lublinie ds. wystaw i edukacji, Konrad Kufel – członek zespołu, a także autorzy aranżacji przestrzennej – Marek i Maciej Mikulscy. Po słowie wstępnym wygłoszonym przez dr Violettę Rezler-Wasielewską, dyrektor CMJW, kurator wystawy przedstawiła koncepcję oraz okoliczności realizacji, wprowadziła w kulisy organizacyjne wystawy, które jak się okazało, były ściśle powiązane ze żmudnym procesem pozyskiwania przez lublińskie muzeum pamiątek rodzinnych gen. M. Smorawińskiego.

Konrad Kufel z zespołu Muzeum Narodowego w Lublinie oprowadził po ekspozycji, a goście już indywidualnie mogli zapoznać się z wystawą oraz uzyskać odpowiedzi na dodatkowe pytania. Sporo kwestii interesowało także przybyłych na wernisaż przedstawicieli mediów, wywiadów udzielili m.in.: Barbara Oratowska, dr Violetta Rezler-Wasielewska, dr Renata Kobylarz-Buła oraz Dominik Marcinkowski z Sekcji Komunikacji i Wizerunku CMJW. 

Dziękujemy wszystkim gościom za tak żywe zainteresowanie wystawą! Już wkrótce opublikujemy informacje na temat oferty edukacyjnej towarzyszącej ekspozycji.

Fot. S. Dubiel/CMJW.

Doktor Violetta...
Uczestnicy...
Oprowadzanie...
Uczestnicy...
Uczestnicy...
Wernisaż wystawy...
Twórcy wystawy...
Doktor Violetta...
Wystawa "Ostatni...
Wystawa "Ostatni...
wstecz