Ogólnopolskie spotkanie rodzin jeńców II wojny światowej

Muzeum przygotowuje się do kolejnego spotkania rodzin jeńców wojennych. Odbędzie się ono w trybie online 18 listopada br. Obecnie wysyłamy zaproszenia do dzieci, wnuków oraz prawnuków polskich żołnierzy w niewoli niemieckiej i radzieckiej, którym – po potwierdzeniu przez nich udziału – zostanie wysłany link do platformy internetowej MS Teams.

W trakcie spotkania będzie można wysłuchać wystąpień badaczy z naszego Muzeum (dr Anny Czerner, dr Renaty Kobylarz-Buły, dr Violetty Rezler-Wasielewskiej, dra Piotra Stanka, dra Kamila Webera). Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli także: Sławomir Frątczak, kierownik Muzeum Katyńskiego w Warszawie, które jest partnerem CMJW w wydarzeniu, ponadto prof. dr hab. Anna Drążkowska (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), prof. dr hab. Anna Matuchniak-Mystkowska (Uniwersytet Łódzki), Sławomir Mielnik (współtwórca cyklu filmów produkowanych w Muzeum „…ale to już inna historia”), a także Wiesław Wepa (syn kpr. Jana Wepy, jeńca obozów Wehrmachtu), Urszula Gawor (prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Opolu, córka por. Kazimierza Ściślewskiego, jeńca obozu w Kozielsku).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Teresa Stanek oraz Prezes Zarządu Federacji Rodzin Katyńskich Izabella Sariusz-Skąpska, patronat medialny natomiast: „Histmag”, "Rzeczpospolita" i "Mówią Wieki". Partnerem spotkania są Muzeum Katyńskie i „Tygodnik Powszechny”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 listopada br. (tel. 77 453 78 72, e-mail: ).

 

 

wstecz