Odszedł Rajmund Miller

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Rajmunda Millera – lekarza, samorządowca, posła na Sejm RP i wieloletniego przyjaciela naszego Muzeum.

Rajmund Miller był z wykształcenia lekarzem. Działalność publiczną rozpoczął w 1990 r. w Radzie Miasta Nysa. W kolejnych latach aktywnie pracował jako samorządowiec, otrzymując powołanie do rady powiatu nyskiego oraz sejmiku województwa opolskiego. W 2011 r. po raz pierwszy uzyskał mandat poselski. Z sukcesem ubiegał się o reelekcję także podczas następnych trzech wyborów parlamentarnych, uczestnicząc w pracach Sejmu RP łącznie przez trzynaście lat. W tym czasie był m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Zdrowia oraz członkiem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Był sympatykiem Muzeum, wspierającym naszą instytucję w realizacji jej misji i działań statutowych. Przede wszystkim zaś od 2015 r. uczestniczył w pracach Rady Muzeum przy Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych (łącznie trzy kadencje). Po utworzeniu konsorcjum Sieć Liga Pamięci Jenieckiej, do czego doszło w 2022 r. z inicjatywy naszego Muzeum, został także członkiem jej Konwentu Honorowego.

Najbliższym Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

wstecz