O św. Maksymilianie Kolbem w Jasienicy Dolnej. Zapraszamy!

W tym roku mija 81 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. W Jasienicy Dolnej, co roku organizowane są uroczystości upamiętniające zakonnika, beatyfikowanego w 1971 r. W najbliższą niedzielę (25 września, godz. 11.00) zapraszamy więc do Kościoła Parafialnego, a następnie do Domu Kultury w Jasienicy Dolnej, m.in. na prelekcję dra Piotra Stanka.

Organizatorami uroczystości są: Związek Inwalidów Wojennych RP (Nysy oraz okręgu Opole), Zespół Szkolno-Przedszkolny Jasienica Dolna oraz Rada Parafialna Jasienica Dolna.

Spotkanie poprowadzone przez kierownika Działu Naukowego CMJW będzie okazją do zaprezentowania postaci o. Maksymiliana Kolbego, zwłaszcza wydarzeń z 1939 r., tj. zawieszenia działalności klasztoru w Niepokalanowie, aresztowania zakonnika przez Niemców i internowania w obozach jenieckich Lamsdorf (Łambinowice), Amtitz (Gębice) czy Schildberg (Ostrzeszów).

Wydarzeniu będzie towarzyszyć promocja i sprzedaż książki autorstwa dra P. Stanka Maksymilian Maria Kolbe (1894–1941). Można ją także nabyć w sklepie internetowym na http://www.sklep.cmjw.pl/ oraz bezpośrednio w Muzeum.

 

wstecz