O Muzeum w „Tygodniku Powszechnym”

W noworocznym wydaniu „Tygodnika Powszechnego” ukaże się dodatek specjalny pt. „Jeńcy. Zapomniana karta historii”, który powstaje przy współpracy z naszym Muzeum.

W zapowiadanym numerze czasopisma będzie można przeczytać zapis rozmowy dr Violetty Rezler-Wasielewskiej z redaktorem Michałem Sowińskim na temat funkcjonowania obozów jenieckich, ich specyfiki i wybranych, ciekawych wątków. Nie zabraknie także miejsca na wspomnienia świadka. Będzie nim Wanda Traczyk-Stawska – uczestniczka powstania warszawskiego, jedna z wielu kobiet, które w 1944 r. trafiły do niemieckich obozów jenieckich i przeżyły tam Święta Bożego Narodzenia, o czym (i nie tylko) pani Wanda zajmująco i obrazowo opowiada. Interesująca dla czytelników może okazać się również perspektywa historyka, naukowca, reporterki i autorki książek, nauczycielki oraz działaczki społecznościowej, z jaką patrzą oni na nasze Muzeum. Lektura dodatku będzie też zawierała informacje o działalności wydawniczej naszej instytucji.

Noworoczne wydanie tygodnika, wraz z dodatkiem, ukaże się w sprzedaży już 28 grudnia! Zachęcamy do lektury!

Prezentowana grafika tytułowa jest okładką wydania specjalnego "Tygodnika Powszechnego". Fotografia na niej jest autorstwa Dawida Żaka z Działu Zbiorów i Konserwacji CMJW.

 

wstecz