O lotnisku Luftwaffe w Weidengut (Wierzbie) w ramach "Łambinowickich Spotkań Muzealnych"

15 lutego o godz. 17.00 w łambinowickiej siedzibie muzeum odbędzie się spotkanie z Danielem Podobińskim pt. Lotnisko Luftwaffe w Weidengut (Wierzbie). Organizatorami przedsięwzięcia, które jest częścią cyklu kulturalnego pt. "Łambinowickie Spotkania Muzealne", są muzeum i Urząd Gminy Łambinowice.

Niemal 70 lat temu w okolicach Rzymkowic, obecnie gmina Korfantów, runął na ziemię amerykański 4-silnikowy Liberator z 726 szwadronu bombowców. O tym jaki ma to związek z lotniskiem Luftwaffe w Wierzbiu, a także o powstaniu oraz funkcjonowaniu lotniska, próbach ucieczki i zaciętych walkach o lotnisko w marcu 1945 r. opowie Daniel Podobiński. Jest on autorem książki pt. Z historii lotniska w Wierzbiu 1940-1945, a na co dzień aktywnie działa w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Borów Niemodlińskich oraz Stowarzyszeniu Przyrodniczo-Kulturowym Panorama Wierzbia.

Spotkanie, na które Państwa zapraszamy, jest drugim przedsięwzięciem organizowanym w ramach nowego cyklu kulturalnego muzeum pt. "Łambinowickie Spotkania Muzealne". Kolejne odbędzie się już 15 marca.

wstecz