O krzyżach i kapliczkach gminy Łambinowice

O krzyżach i kapliczkach gminy Łambinowice

W ramach „Łambinowickich Spotkań Muzealnych”, w najbliższą środę, 13 października, odbędzie się prezentacja najnowszej publikacji Daniela Podobińskiego Od powietrza, głodu, ognia i wojny. O krzyżach i kapliczkach gminy Łambinowice.

Bohater spotkania, pasjonat lokalnej historii i działacz społeczny, zlokalizował, sfotografował i opisał w książce ponad sto kapliczek, uwzględniając okoliczności ich powstania, fundatorów, a czasem także wykonawców. Wśród tych ostatnich jest F. Stenzel z Mohrau (Morów k. Nysy), ten sam, którego nazwisko widnieje na Pomniku Jeńców Francuskich z 1871 r. na Starym Cmentarzu Jenieckim w Łambinowicach.

Podczas spotkania, rozpoczynającego się o godz. 17.00 w naszej łambinowickiej siedzibie, uczestnicy będą mogli otrzymać bezpłatny egzemplarz książki.

Wydarzenie, na które zapraszają Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół CMJW dr Iwona Konopnicka oraz Dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych dr Violetta Rezler-Wasielewska, wpisuje się w program XVIII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.

Pliki do pobrania

wstecz