Nowy film o historii Lamsdorf

W ciągu ostatniej dekady media społecznościowe stały się dla instytucji kultury naturalnym środowiskiem popularyzacji wiedzy i zdobywania zainteresowania potencjalnych odbiorców, dlatego również Muzeum sukcesywnie powiększa swoją strefę wpływów w Internecie.

Najnowszym tego przykładem jest 22-min. materiał filmowy pt. „Miejsce z blizną”, przygotowany przez zespół Łukasza Kazka, cenionego popularyzatora historii XX w., koncentrującego się głównie na południowo-zachodniej Polsce. Nasze Muzeum występuje w filmie w roli oficjalnego mecenasa odcinka dostępnego od 21 listopada br. na kanale YouTube „Łukasz Kazek History Story”.

Angażująco zmontowany materiał to efekt dwóch wizyt zespołu filmowego (Daniel Stanisławski - zdjęcia i montaż, Krzysztof Bąk - dźwięk) w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach. Jego wartość ponadto podnosi wykorzystanie bogatego materiału źródłowego – fotografii archiwalnych, artykułów naukowych oraz relacji jeńców przekazanych realizatorom przez koordynatora przedsięwzięcia z ramienia Muzeum – dr. Kamila Webera z Działu Naukowego.

Zachęcamy do obejrzenia filmu „Miejsce z blizną” i pozostawienia komentarza: https://www.youtube.com/watch?v=fPAnLL1bPkE&t=181s&ab_channel=%C5%81ukaszKazekHistoryStory.

wstecz