Noc Kultury w Opolu – zaproszenie

Przed nami kolejna Noc Kultury. Odbędzie się 28 czerwca i sądząc po programie, obfitować będzie w moc atrakcji i ciekawych doświadczeń kulturalnych oraz rozrywkowych. Opolskie instytucje, prywatni przedsiębiorcy, stowarzyszenia i organizacje przygotowały blisko 50 bardzo różnorodnych wydarzeń: warsztatów, wystaw, spacerów tematycznych, gier terenowych, spektakli, koncertów…. Wśród nich jest oferta naszego Muzeum.

Goście, którzy trafią do Muzeum podczas Nocy Kultury, zapoznają się w praktyce z archeologicznymi metodami odkrywania sekretów historii. Postaramy się pokazać, jak ważne wskazówki leżą tuż pod ziemią lub trochę głębiej, a także pośród roślinności czy w rozmaitych nierównościach terenu. Wydarzenie rozpocznie wernisaż wystawy Lamsdorf/Łambinowice. Archeologia miejsca pamięci, a następnie prowadzone będą warsztaty Co tu się wydarzyło?! W sumie w zajęciach wezmą udział trzy grupy, a ich scenariusz pomyślany jest tak, aby maksymalnie zaktywizować uczestników.

Natomiast później, od godz. 21.00, pokazywany będzie film o kulisach prac archeologicznych – niespełna 30-minutowy, bardzo udany dokument w reżyserii Daniela Frymarka. Poza tym dla małych i dużych przygotowaliśmy coś ciekawego z nagrodami – Wyzwanie Sensoryczne „Dotknij przeszłości” .

Zapraszamy!

 

wstecz