Noc Kultury 2022. Zapraszamy do Muzeum!

Tegoroczna edycja Nocy Kultury odbędzie się już w najbliższy piątek (24 czerwca). W ramach wydarzenia koordynowanego przez Wydział Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola można odwiedzić aż 35 miejsc – jednym z nich jest opolska siedziba naszego Muzeum.

Od 17.00 do 23.00 wszyscy odwiedzający nasze Muzeum w Opolu przy ul. Minorytów 3 będą mogli zwiedzać wystawy: Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach – dziedzictwo regionalne, narodowe, europejskie oraz Zwierzęta maskotki w Polskich Siłach Zbrojnych w latach 1918–1945. W tym czasie, głównie z myślą o najmłodszych, w pętli emitowany będzie 10-minutowy film animowany Miś Wojtek, połączony z quizem (z nagrodami!). Dla miłośników planszówek proponujemy grę o niedźwiedziu Wojtku, sympatycznym kapralu 2. Korpusu Polskiego z okresu II wojny światowej.

W godzinach 18.00–20.00 dzieci będą mogły wziąć udział w ciekawych warsztatach plastycznych Wojtek! Pomóż nam znaleźć drogę do domu.

O godz. 20.00 rozpocznie się 45-minutowy wykład pt. Archeologia zbrodni – źródła, metody, potencjał. Doktor Dawid Kobiałka będzie mówił o nowoczesnych metodach i technikach badań archeologicznych coraz częściej stosowanych w kontekście odkrywania oraz dokumentowania materialnych pozostałości po obozach jenieckich, pracy, koncentracyjnych czy zagłady.

Po zapadnięciu zmroku, od godz. 21.00 na dziedzińcu Muzeum zaplanowana jest emisja krótkometrażowych filmów dokumentalnych Muzeum, tworzących cykl …ale to już inna historia. Każdy z nich to frapująca historia przedmiotu i człowieka nie tylko w czasie wojny. Niektóre artefakty będzie można zobaczyć w oryginale na wystawach, a na tych, którzy wykażą się spostrzegawczością, czekają nagrody.

Szczegółowy program zawierający także ofertę pozostałych instytucji zaangażowanych w Noc Kultury 2022 znaleźć można na stronie https://nockultury.opole.pl/.

Serdecznie zapraszamy!

wstecz