Nasza inicjatywa edukacyjna uznana za Wydarzenie Muzealne Roku 2022!

Podczas gali w Teatrze im. Jana Kochanowskiego rozdano laury w corocznym konkursie organizowanym pod auspicjami opolskiego samorządu. Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury trafiły w ręce najbardziej aktywnych i interesujących liderów kultury w regionie. W ich gronie znalazło się Muzeum z nagrodą „Wydarzenie Muzealne Roku 2022” za akcję społeczno-artystyczną „Tu byli”.

Nagrodzone przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu „Wolność jest w nich. Powstańcy warszawscy 1944–2022” (finansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022) i miało ścisły związek z wydarzeniami historycznymi, których głównymi bohaterami byli pojmani do niewoli uczestnicy powstania warszawskiego – koleją transportowani spod Warszawy do Lamsdorf. W przebieg akcji prócz samego Muzeum zaangażowany był opolski oddział spółki POLREGIO, w szczególności Sylwia Jaeschke oraz Teatr Ekostudio, który zapewnił realizację strony artystycznej.

Nagrodę dla Muzeum odebrała jego dyrektor dr Violetta Rezler-Wasielewska w towarzystwie Dominika Hadasa reprezentującego Dział Edukacji i Wystaw. Warto nadmienić, że w tegorocznej edycji wyłoniono Wydarzenia Muzealne jedynie w kategoriach „inicjatywa edukacyjna” oraz „wystawa”. Prócz nas nagrodzone zostały: Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu, Muzeum Śląska Opolskiego oraz Muzeum w Praszce. Obok muzealników wyróżnienia wręczono także animatorom i twórcom kultury, wśród których miło nam było dostrzec osoby współpracujące z Muzeum: Andrzeja Jakubczyka, Patrycję Kostyrę, Darię Ogon oraz Roberta Suchińskiego.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

Uroczystość...
Pismo przewodnie, w...
Koncert podczas...
Uroczystość...
wstecz