Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

Odpowiadając na apel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o przyłączenie się do akcji, której celem jest popularyzacja Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, informujemy że 15 stycznia 2021 r. rozpocznie się proces rejestracji (dla tzw. pierwszej grupy) powszechnych szczepień Polaków przeciw koronawirusowi. Są one dobrowolne, darmowe i bezpieczne.

Wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości na temat szczepień poświęcona jest całodobowa, bezpłatna infolinia (numer: 989, a dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nieobsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989) oraz strona internetowa – https://www.gov.pl/web/szczepimysie. Portal będzie na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o najświeższe i najważniejsze informacje dotyczące i działań rządu, i samego programu szczepień. Na stronie można znaleźć informacje na temat szczepionki, zestaw pytań i odpowiedzi, a także ważne dane kontaktowe. Informacje na temat szczepionki dostępne są również w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Mamy nadzieję, że dzięki programowi szczepień możliwy będzie szybszy powrót do normalnego funkcjonowania, także w sferze kultury.

Zachęcamy do obejrzenia filmu opublikowanego przez Kancelarię Premiera, promującego akcję szczepień: https://youtu.be/BeTWNkG16hg.

Szczepimy się!

wstecz