Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny

Wczoraj po raz pierwszy obchodzono Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny. Święto ustanowione zostało przez Sejm RP decyzją z 13 lipca br.

Opolskie uroczystości odbyły się w poniedziałek, 11 września. Muzeum włączyło się w ich organizację na zaproszenie Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego wspólnie z Opolskim Kuratorem Oświaty Michałem Siekiem. Obchody rozpoczęła msza św. w kościele oo. Franciszkanów. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego, gdzie wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia, a także złożone kwiaty i znicze. Uroczystość odbyła się w asyście honorowej 10. Brygady Logistycznej w Opolu. 
 
Ostatnimi akcentem uroczystości były otwarcie ekspozycji „Tatusiu kiedy wrócisz? Polskie rodziny w latach II wojny światowej”, poprowadzone przez dr Renatę Kobylarz-Bułę, zastępcę dyrektor CMJW oraz wykład dr. Piotra Stanka, kierownika Działu Naukowego, pt. „Najmłodsi jeńcy w dziejach wojen. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”. Wydarzenie odbyło się w budynku Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie wystawę będzie można oglądać do 15 września br.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania! 

 

Przedstawiciele...
Uroczystość z...
Uroczystość z...
Uroczystość z...
Uroczystość z...
Wojewoda Opolski...
Doktor Piotr...
Doktor Renata...
Uczestnicy...
Wystawa "Tatusiu,...
wstecz